Dla organizatorów

W tym miejscu chcemy przybliżyć Państwu kwestie techniczne naszych pokazów. Poniższe informacje dotyczą spraw praktycznych, o które najczęściej jesteśmy pytani. Mamy nadzieję, że dzięki temu rozwiejemy przynajmniej kilka z Państwa wątpliwości. Tutaj znajdziecie Państwo również materiały na nasz temat, które mogą zostać wykorzystane w działaniach promocyjnych.

Pokazy – miejsce, czas

Do pokazu tańca z ogniem potrzebujemy około 100 m kw. Przestrzeń powinna być odseparowana od publiczności. Podyktowane jest to przede wszystkim dbałością o bezpieczeństwo widzów. Ze względu na specyfikę materiałów używanych do tańca z ogniem zazwyczaj nie występujemy na scenie. „Klepisko” gwarantuje lepsze warunki bezpieczeństwa, nawet jeśli podłoże sceniczne i wszelkie kotary posiadają odpowiednie atesty. Czas trwania standardowego pokazu tańca z ogniem z udziałem dwojga tancerzy waha się od 10 do 20 minut.

Kwestie dotyczące instalacji płonącego napisu doprecyzowujemy po otrzymaniu konkretnego zamówienia. Na podstawie długości planowanego napisu określamy jego koszt oraz ilość miejsca potrzebnego do jego bezpiecznego odpalenia. Czas trwania tej atrakcji zamyka się w kwadransie.

Warunki konieczne do właściwej realizacji anastenariów przedstawiamy Państwu w rozmowie telefonicznej lub też drogą e-mailową po otrzymaniu od Państwa wstępnych informacji na temat liczebności grupy i charakteru imprezy. Czas trwania anastenariów to blisko 60 minut. W tym czasie pokrótce wyjaśniamy uczestnikom czym są anastenaria i skąd się wzięły, wyjaśniamy jak bezpiecznie przejść przez żar. Następnie zapraszamy do przejścia przez dywan.

Pokaz tańca ze światłem natomiast może być z powodzeniem prezentowany na scenie i w pomieszczeniach zamkniętych. Potrzebna przestrzeń to 30-50 m kw, wysokość pomieszczenia – minimum 3 m oraz możliwość podłączenia leżących lamp UV. Mile widziane dodatkowe, ultrafioletowe oświetlenie.Tutaj, jak w przypadku tańca z ogniem, czas pokazu waha się od 10 do 20 minut .

Puszczanie gigantycznych baniek mydlanych to zajęcie realizowane przez jedną lub dwie osoby. Przyjęliśmy, że minimalny czas trwania tej atrakcji to 60 minut. Przy ładnej pogodzie zdecydowanie preferujemy realizacje na zewnątrz. W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych bez problemów przenosimy się do pomieszczeń zamkniętych.

Rezerwacja terminów, umowy, załączniki do umów

Pierwsze zapytania o pokaz i wolne terminy są dla nas wstępem do dalszych ustaleń. Jedyną wiążącą formą rezerwacji terminu jest dla nas podpisanie umowy. Prosimy o finalizowanie tych formalności jak najwcześniej. W przypadku więcej niż jednego zlecenia w jednym terminie, o wiążącej rezerwacji decyduje kolejność podpisania dokumentów. Możliwe jest przyjęcie dwóch zleceń w tym samym terminie, o ile odległość między miejscami realizacji nie przekracza 100 km.

Kontaktujemy się z Państwem przede wszystkim drogą e-mailową. Do Państwa dyspozycji są także dwa numery telefonów. Staramy się nikomu nie odmawiać, stąd ogromna prośba do Państwa o jak najwcześniejsze i najsprawniejsze załatwianie formalności.

Rozliczamy się na podstawie faktury VAT.

Jako załączniki do umowy otrzymują Państwo od nas ridery techniczne, dokładnie określające warunki, w jakich dany pokaz może się odbyć.

Umowa zostaje popisana po całkowitym zaakceptowaniu jej przez obie strony.

Dojazd, koszty, cena pokazu

W miejscu, gdzie mamy występować, pojawiamy się ze sporym wyprzedzeniem. Dzięki temu mamy czas i na spokojne rozpakowanie naszego ekwipunku, i na rozmowę z Państwem. Jednocześnie nasze wcześniejsze pojawienie się daje organizatorowi spory komfort i pewność realizacji ogniowego, świetlnego czy też bańkowego punktu programu.

Zawsze podajemy Państwu cenę łączną. Składają się na nią: koszty materiałów zużytych do pokazu, gaża dla występujących, koszty dojazdu. Koszty dojazdu naliczamy od miejsca, z którego docieramy na pokaz (Wrocław lub Kamienna Góra). Dysponujemy własnym środkiem transportu. Cennik wraz ze standardową specyfikacją ofertową przesyłamy Państwu drogą e-mailową.

Łączenie poszczególnych opcji oferty i zamówienia indywidualne

Istnieje możliwość łączenia poszczególnych opcji naszej oferty. Zazwyczaj kierujemy się przy tym podziałem na działania z ogniem i bez ognia. I tak, przykładowo, pokazowi tańca z ogniem od wiosny do jesieni z powodzeniem towarzyszyć mogą anastenaria, całorocznie – płonący napis pomyślane jako jeden, duży punkt programu danej imprezy. Jesteśmy też otwarci na Państwa propozycje.

Realizujemy także zamówienia indywidualne. Na podstawie przedstawionych przez Państwa danych opracowujemy konkretną ofertę.